Новини

Як вибрати і доглядати за букетом тюльпанів?

Як вибрати і доглядати за букетом тюльпанів?

Тюльпан – один з найулюбленіших квітів жінок всієї планети. А також, один з найдоступніших квітів по періоду цвітіння, наявності на світових ринках і ціною. На сьогоднішній день, тюльпани вирощують цілий рік, і побачити їх в зрізі можна практично круглий рік.

Тому, сьогодні, я розповім вам трохи про цю найніжнішу квітку і, найголовніше, про те, як вибрати і доглядати за букетом тюльпанів, щоб він радував як можна більше.

Як вибрати і доглядати за букетом тюльпанів?

Почнемо з моменту покупки самих тюльпанів. Перше, і найголовніше, в квітковому салоні, тюльпани та інші його родичі-квіти, повинні перебувати в холодильнику. Це гарантія того, що квіти зберігалися правильно і не піддавалися сильним температурним перепадам. Кожна квіточка повинна стояти рівнесенько, як солдатик. Її бутон повинен бути закритим, а краї пелюсток – гладкими і чистими. Листя на стеблі повинні добре, пружно стояти, і бути свіжого зеленого кольору. Якщо листя жовтіє, це ознака зів’ялого життя, і така квітка довго не зможе прожити. Тюльпани повинні стояти на воді, ті, що на продаж.

Чому я уточнюю, «ті, що на продаж»? Маленька ремарка: тюльпани можуть зберігатися тривалий період без води, в холодильній камері і тільки перед реалізацією, ставляться на воду для відпоювання.

Ось ви вибрали свої улюблені тюльпани. Ви можете їх купити, як в гарної упаковці, так і просто оберемок, перев’язаний стрічкою. Якщо це другий варіант, я завжди рекомендую завернути квіти щільно в целофан (ну звичайно, якщо ви берете їх собі до дому, а не на подарунок).

Чому? Щільно перемотані тюльпани потрібно поставити вдома в холодну водичку (якщо вам флорист підрізав їх кінчики протягом останніх 30 хв, то можна вже не підрізати) і залишити так на пару годин. На перший погляд, така негарна і щільна упаковка, дасть можливість квітам добре напитися водички і прийняти рівну форму, нашу улюблену форму “солдатика”.

Як вибрати і доглядати за букетом тюльпанів?

Як тільки квіточки нап’ються, целофан можна знімати. Фішка полягає в тому, що якщо пройшло багато часу від того, як ви купили квіти і до того, як поставили їх в воду, вони стають м’якими і втрачають свою форму. А щільна упаковка дозволяє їм напитися і зберегти свою прямолінійність. Особливо цей прийом важливий при теплій погоді, коли ви поклали в багажник машини на зразок свіженькі тюльпани, сонечко багажник гріє, і ви довезли вже м’які, не стійкі квіти.

Не забувайте про те, що тюльпани страшні водосьорби, і буквально за день вони можуть спокійно випивати кухоль води. Тому щодня перевіряйте наявність води у вазі. Для них рідини багато не буває!

І трохи про сезонність. Найбільші і стійкі тюльпани в період з січня по квітень. Найслабші і крихітні в літньо-осінній період. Чим ближче до зими, тим красивіше тюльпани.