Новини

Що цвіте навесні?

Що цвіте навесні?

Я однозначно, за те, щоб користуватися по максимуму сезонністю, і насолоджуватися тими дарами природи, які вона нам підносить на блюдечку в різні пори року.

Сьогодні розповім про сам изобильном по цвітінню пори року, ВЕСНІ. Але відразу хочу звернути вашу увагу, що мова піде саме про нашу календарної весни і про тих кольорах, що в прямому сенсі розквітають в цей час року. Оскільки, наприклад, в Ізраїлі, весна починається в лютому, і у них вже повним ходом цвітуть анемони. А з огляду на те, що 90% квітів в Україні це імпорт, ми можемо практично цілий рік отримувати один і той же квітка, тільки з різних куточків світу.

Так ось, відступлю я від цієї лірики, і просто розповім вам про найкращих кольорах, періодом цвітіння яких є весна.

 1. Анемона – від грецького слова «анемос», – вітер. Не знаю, добре це чи не дуже, але яка різниця, що це означає, якщо вони такі красиві? Дуже ніжні, я б навіть сказала, дуже трепетні Квіти. Однозначно жіночий квітка, і однозначно частий гість весільних букетів.

 

 

Стебло анемона крихкий і порожній усередині. Квітка дуже ранима, і боїться зайвих дотиків до нього. Період цвітіння анемонов лютий-квітень. У цей час вони найкращої якості.

Пару цікавих фактів про анемони:

 • Зрізані квіти моментально розкриваються в теплі і при світлі, а в темряві знову закриваються
 • За час життя зізнався анемона кілька разів змінює свій відтінок, від насиченого кольору до світлого
 • Найбільше анемонов вирощують в Ізраїлі і Японії
 • Існує понад 170 видів анемонов

Якщо ви придбали букет анемони і шукайте ради, як зберегти їх довше, на жаль, тут я вам сильно не допоможу. Зрізані квіти анемона живуть не так вже й довго, в середньому 4-6 днів. Єдине, що може хоч трохи продовжити їхнє життя, це невисока температура. Чим вище температура в приміщенні, тим менше вони приживуться.

 1. Хелеборус або в простолюдді морозник. Один з моїх улюблених квітів. Невисокий, кущовий, з великими квітками і м’ясистим стеблом. Для мене хелеборус – це як якийсь еталон краси в квітковому світі. Він шалено ніжний і зворушливий. Гарний як в букеті, так і просто в вазі.

Згідно з легендою, морозникі були знайдені близько ясел, де народився Ісус Христос. На згадку про цю подію морозникі, в південних районах квітучі взимку, називають трояндою Христа.

Період цвітіння квітень-травень, відразу після сходу снігу. Тому в цей період хелеборус найкращої якості, а кількість сортів найрізноманітніше. Але, звичайно ж, завдяки тому, що морозник вирощують в різних країнах і при різних климатах, в продажу він є з листопада до червня.

Не можу сказати, що в догляді за зрізаним хелеборусом є якісь секрети. Він як і багато первоцвіти сильно любить воду. Важко переносить високу температуру і прямі сонячні промені.

Я знаю, що багато хто навіть і не чули про такі кольорах. Тому дуже хочеться, щоб весна у вас асоціювалася не тільки з тюльпанами, нарцисами і гіацинтами, але ще і з хелеборусом.

А ще, хелеборус зображений на нашому логотипі! Ось така ось сильна до нього любов))

 1. Гіацинти

Я дуже люблю ці квіти. Особливо розкішно вони виглядають в монобукете. Так, букет з гіацинтів буде не таким великим як букета з хризантем. Але повірте, гіацинти дуже багато виглядають у вазі і дуже неординарно у вигляді подарункового букета. А ще, гіацинти можна сміливо презентувати чоловікові. Такий собі квітка унісекс.

Стебло гіацинта дуже м’ясистий, товстий, але при цьому м’який. Неотпітие і старі гіацинти будуть м’якими. Щоб ви розуміли, гіацинти на плантації зрізають, будучи повністю закритими, і не напоюючи, відразу пакують. Потім гіацинт проходить довгий шлях від виробника, аукціону, України і взагалі, аж потім-потім він виявляється у нас в магазині. Тому гіацинти насамперед потрібно напоїти і його стебло відразу стане щільним.

До речі, такий «проблемний» стебло, досить таки складно поставити на оазис. Тому флористи часто використовують скотч, і дріт. Так ми зміцнюємо стебло гіацинта, і можемо поставити його в композицію.

Якщо ви хочете щоб Квіти довше простояли у вас у вазі, вибирайте більш закритий гіацинт, і він у вас поступово буде відкриватися, від нижніх суцвіть, до верхівки.

Кілька цікавих фактів:

 1. Зрізний голландський гіацинт практично не має ніякого запаху
 2. Гіацинт в горщиках має дуже їдкий солодкий аромат
 3. Цибулина гіацинта цвіте всього 1 раз в рік
 4. Стебло гіацинта виділяє слиз
 5. Гіацинт в Голландію потрапив дуже незвичайним способом. Його туди доставили з розбитого штормом корабля, спробували укоренити і він добре прижився і почав цвісти.
 6. Гіацинт відноситься до сімейства спаржевих

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *